הצוות שלנו
צוות תיאטרון מקום של תקווה מורכב מבוגרי בתי ספר למשחק המופיעים בתיאטראות שונים. כולם מצטיינים באימפרוביזציה ולוקחים חלק בהשתלמויות שוטפות העוסקות בנושא השואה ובעבודה עם בני נוער. חלקם אף מביאים איתם לבמה את החוויה האישית והמשפחתית שלהם כבני הדור השלישי לשואה.
_Z2A9587 (1).jpg

מיכל מאיר דבירי

בוגרת בית צבי, שחקנית פעילה בתיאטראות שונים, יוצרת, תסריטאית ועורכת וידאו, דור שלישי לשואה, סב פרטיזן וסבתא ששרדה את ברגן בלזן.

 

"גאה לקחת חלק בלספר את הסיפור הבלתי אפשרי הזה,

כסוג של המשכיות של המשפחה שלי"

יפית ונטורה.JPG

יפית ונטורה

מייסדת, מנהלת ומנחת ההצגות

עוסקת בתחום התאטרון

למעלה מ- 20 שנה

לאחר שנים של תאטרון ויצירה, וכדור שלישי לשואה אני רואה במקום של תקווה שליחות אמיתית להנציח את סיפורי השואה בדרך מיוחדת ומרגשת,

שיתוף הקהל בהצגות

ויוצר הזדהות, רגש, מחשבה ורצון ליצור שינוי משמעותי למען עתיד טוב יותר.

WhatsApp Image 2022-06-02 at 15.58.57.jpeg

דודי שמאי

במאי, מחזאי, מוסיקאי ויועץ אומנותי עם למעלה מ-20 שנות ניסיון באומנויות הבמה שהעלה יותר מ-100 הצגות וכתב 24 הצגות. מנהל את מגמת התיאטרון והשירה באקדמיה לאומנויות הבמה "POZE". מוסיקאי ובעלים של אולפן הקלטות מקצועי.

 

"מקום של תקווה הוא פרויקט חשוב עבורי והחיבור שלי אליו, כנציג הדור שאמור להנציח את זכרון השואה בקרב הדור הצעיר, הוא רגשי. כאן אני לומד, מתעד, חווה ומתרגש כל פעם מחדש ובני הנוער שצופים בנו, זוכים לחוויה עוצמתית".

יבגני.jpg

יבגני מוליבוגה

בוגר בית צבי, קורס צ'בק -

משחק מול מצלמה

משחק בתיאטרון הספרייה, תיאטרון יפו ותיאטרון מאלנקי.

 

 

"מקום של תקווה עוסק במטרות קדושות בעיני ואני גאה להיות

חלק ממשהו גדול

כהנגשת נושא מורכב כמו השואה לדור הצעיר"

דראל.jpg

דריאל פורת

שחקנית, בוגרת אומנות הבמה A.B ו-A.F.M באמנות התיאטרון, עם התמחות במשחק ובוגרת קורס צ'בק – משחק מול מצלמה. משחקת את דיאמנתה בהצגה "הראיס" בתיאטרון הבימה.

 

"כנציגת הדור השלישי, השואה אותה שרדו סבי וסבתי, תמיד סקרנה אותי. תיאטרון  מקום של תקווה מזכיר לי שאני צריכה לומר תודה על מה שיש לי ועל מה שאין לי, לזכור שתמיד יכול להיות יותר גרוע, שתפקידי להשמיע את אלו שקולם לא נשמע ולכבד את ההיסטוריה הפרטית והציבורית שלנו".

פאולו.jpg

פאולו א. מואורה

יוצר, מורה למשחק ובמאי, בוגר בית הספר לאומניות הבמה "בית צבי". שחקן בתיאטרון גשר, מחבר שלושה מחזות וספר פרוזה.

 

"התשוקה ותחושת הייעוד של יפית ונטורה מתאימות לעולם הערכים שלי. שיח על השואה צריך להיות במודעות לאורך כל השנה ומקום של תקווה מאפשר להנכיח את סיפורי השורדים ואת אלו שלא זכו, דרך הצגות ומפגשים שמבטיחים שמה שהיה לא יקרה שוב".

דור.jpg
נירית הרוש.jpg

נירית הרוש

שחקנית, בוגרת "הדרך" – בית ספר למשחק בהנהלת אייל כהן, המכינה של יורם לווינשטיין.  ו"קבוצה" – מחול קונטקט ואימפרוביזציה.

 

השואה היא נושא הנוגע ללבי. התיאטרון פונה לבני הנוער בגובה העיניים, מאתגר אותם בדילמות מחייהם של השורדים ומאפשר להם להרגיש את ה"מה אם" ו-"מה אתם הייתם עושים". תשובות הדור הצעיר מפתיעות אותי כל פעם מחדש ונותנות לי תקווה..."

דור מיכאלי

שחקן יוצר, אמן, בוגר מגמת משחק בבית הספר לאומניות הבמה "בית צבי", משחק במספר הצגות בתיאטרון גשר.

 

"אני מרגיש בר מזל לשחק במקום של תקווה. התכנים נוגעים ומשמעותיים עבור כל מי שחווה אותם, הן במהות שלהם והן בדרך האינטראקציה עם הקהל ואני זוכה לשחק לצד אנשים טובים".